O CETI
USŁUGI
CENNIK
ZAMÓWIENIA
REFERENCJE
KONTAKT
KONFIGURACJA
WEBMAIL
ADMINISTRACJA
CETI FAQ
ZAPŁAĆ KARTĄ
STATYSTYKI
KOMUNIKATY
OFERTA PRACY
MAPA SERWISU

CETI - Konfiguracja - ochrona poczty przed spamem

OCHRONA POCZTY PRZED SPAMEM

Ochrona poczty przed masowymi przesyłkami o charakterze reklamowym (spam) jest realizowana za pomocą kilku niezależnych filtrów. Pierwszy z nich działa w oparciu o bazy adresów serwerów rozsyłających spam:
* DSBL, SPAMHAUS, SPAMCOP - aktualizowane na bieżąco, międzynarodowe bazy nadawców spamu
* rbl.ceti.pl - lokalna baza serwerów, które zostały zgłoszone przez naszych klientów

Dodatkowo każdy użytkownik ma możliwość włączenia na swoim koncie indywidualnych filtrów - między innymi blokowanie poczty od określonych nadawców z określonym tematem lub treścią. Oprócz powyższych oferujemy dostęp do programu Spamassassin (ang), który analizuje zawartość listów pod względem występowania fraz typowych dla masowych przesyłek reklamowych. Jeżeli dana przesyłka zawiera odpowiednio dużo zawartości typowo reklamowej jest uznawana za spam i nie trafia na docelowe konto.
Filtry oraz spamassasin można włączyć z poziomu panelu administracyjnego.

Uwaga: ogromny wpływ na nie otrzymywanie spamu ma polityka ukrywania własnego adresu emailowego przed automatami firm handlujących bazami adresów - zalecamy podawanie adresu tylko tam gdzie jest to niezbędne. Więcej na temat ukrywania adresu email można przeczytać w serwisie www.nospam-pl.net (pl).

SPF: Sender Policy Framework
Od maja 2004 roku publikujemy w domenach CETI oraz w domenach naszych klientów rekord SPF, który określna adresy serwerów pocztowych odpowiedzialnych za wysyłanie poczty z tych domen. Ten mechanizm umożliwia odbiorcom wiadomości upewnić sie, ze mail z domeny naszego klienta został wysłany przez uprawniony do tego serwer.
Szczególy tego mechanizmu są opisane na stronie http://spf.pobox.com/ (ang).

RBL.CETI.PL

RBL, czyli Realtime Block List, to lista adresów IP, z których nasi klienci otrzymali spam.
Za pomocą poniższego formularza możesz sprawdzić czy dany adres IP jest blokowany:

Podaj adres IP:  

Copyright 1999-2022 CETI s.c.