O CETI
USŁUGI
CENNIK
ZAMÓWIENIA
REFERENCJE
KONTAKT
KONFIGURACJA
WEBMAIL
ADMINISTRACJA
CETI FAQ
ZAPŁAĆ KARTĄ
STATYSTYKI
KOMUNIKATY
OFERTA PRACY
MAPA SERWISU

CETI - Konfiguracja - Serwer Proxy

w3cache.ceti.pl
Serwer proxy jest rozbudowaną wersją podręcznej pamięci dyskowej każdej przeglądarki WWW. Jego zadaniem jest pośredniczenie w transferze stron WWW, grafiki oraz przesyłanych przez FTP plików, polegające na przechowaniu w pamięci serwera w3cache.ceti.pl jak największej ilości tych danych. Każde odwołanie do stron raz zachowanych na serwerze proxy skraca czas ich przesyłania przez sieć. Dzieje się tak dzięki nie widocznemu dla użytkownika odczytaniu ich z pamięci nie obciążonego i za zwyczaj znajdującego sie "bliżej" w sieci serwera proxy.

Serwer w3cache.ceti.pl od strony oprogramowania jest obsługiwany przez SQUID Internet Object Cache - najpopularniejszy w sieci Internet serwer proxy posiadający wiele zaawansowanych mechanizmów mających za zadanie efektywne wykorzystanie przechowanych w jego pamięci dyskowej prawie 100 GB stron WWW. Dane transmitowane są przez niezależne łącza do kilku największych Polskich sieci co dodatkowo zwiększa sprawność serwera.
Serwer obsługuje transfer stron WWW oraz przechowuje zapytanie DNS o adresy stron.

Poniżej znajdują się opisy procedury konfiguracji popularnych przeglądarek WWW do pracy z serwerem proxy w3cache.ceti.pl

Copyright 1999-2022 CETI s.c.