O CETI
USŁUGI
CENNIK
ZAMÓWIENIA
REFERENCJE
KONTAKT
KONFIGURACJA
WEBMAIL
ADMINISTRACJA
CETI FAQ
ZAPŁAĆ KARTĄ
STATYSTYKI
KOMUNIKATY
OFERTA PRACY
MAPA SERWISU

CETI - Usługi - SSL

BEZPIECZNE TRANSAKCJE PRZEZ WWW

WWW nie jest bezpiecznym środowiskiem do wymiany poufnych danych. W szczególności dotyczy to np. numerów kart kredytowych, rachunków, kont i innych danych, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Z drugiej strony, wysłanie tych danych przez osobę przeglądającą stronę jest najprostszą metodą np. złożenia zamówienia na właśnie oglądany produkt.

Dla potrzeb internetowego biznesu stworzono tzw. protokół SSL pozwalający na szyfrowanie ważnych danych podczas przesyłania ich przez sieć. SSL jest obsługiwane przez wszystkie obecnie używane przeglądarki i powszechnie stosowane we wszystkich internetowych sklepach na Zachodzie.

Serwery CETI pozwalają na wykorzystywanie SSL w Państwa serwisach WWW wszędzie tam gdzie jest ono potrzebne dla zachowania poufności informacji. Niezbędne do korzystania z SSL na swoim serwerze jest posiadanie certyfikatu, który potwierdza autentyczność właściciela danej strony.

Certyfikat SSL rejestruje się zawsze na określoną nazwę domeny (np. www.abc.pl), zawiera on także informacje o właścicielu certyfikatu, jego adres itp. Danych tych nie można zmienić bez powtórnej rejestracji nowego certyfikatu. Dzięki skrupulatnej procedurze uwierzytelnienia przyszłego właściciela certyfikatu podczas jego zakupu, przyszły klient wchodzący przez SSL na stronę sklepu www.abc.pl ma pewność, że jego właścicielem jest firma ABC oraz że podany na stronie adres i dane kontaktowe są prawdziwe.

Wystawianiem certyfikatów SSL rozpoznawanych przez popularne przeglądarki zajmuje się jedynie kilkanaście firm na całym świecie. CETI współpracuje z firmą Thawte Consulting, oraz RapidSSL wystawiającą certyfikaty SSL rozpoznawane przez wszystkie popularne przeglądarki. Jako partner staramy się zminimalizować ilość czasochłonnych i uciążliwych formalności potrzebnych do uzyskania certyfikatu, wystawiamy także na nie faktury VAT.

Warto podkreślić, że w związku z amerykańskimi ograniczeniami na eksport technik kryptograficznych, niektóre firmy oferują szyfrowanie SSL za pomocą kluczy osłabionych do 40-tu bitów (tzw. export grade). Serwery CETI nie posiadają takiego ograniczenia. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo połączenia SSL przeglądarka WWW również musi być pozbawiona ograniczeń. W przypadku przeglądarki Netscape można to osiągnąć używając programu Fortify.

PROCEDURA

Do zakupienia certyfikatu SSL za pośrednictwem CETI wymagane jest posiadanie wszystkich potrzebnych w toku procedury danych oraz dokumentów. Ich zgromadzenie przed złożeniem zamówienia może w znaczący sposób przyspieszyć procedurę rejestracji certyfikatu, która jest dość czasochłonna właśnie ze względu na konieczność przesyłania dokumentów w postaci papierowej. Wymagane są następujące dane i dokumenty:

 1. Dane osoby kontaktowej na stanowisku decyzyjnym.

  • imię i nazwisko
  • tytuł (np. Managing Director)
  • numer telefonu w notacji międzynarodowej (+48 12 itp)
  • adres email

 2. Dane osoby kontaktowej na stanowisku technicznym.

  • imię i nazwisko
  • tytuł (np. Network Administrator)
  • numer telefonu w notacji międzynarodowej (+48 12 itp)
  • adres email

 3. Pełny adres firmy, dla której jest kupowany certyfikat.

 4. Numer faksu firmy, dla której jest kupowany certyfikat (opcjonalnie)

 5. Dokumenty

  • Dokumenty stwierdzające fakt rejestracji firmy pod podaną nazwą (wyciąg z ewidencji gospodarczej, REGON, NIP)
  • Dowód rejestracji określonej domeny przez daną firmę. Dokument ten można uzyskać z instytucji, która zarejestrowała domenę, na przykład z NASK w przypadku domen .pl, .com.pl i in.

 6. Dane certyfikatu

  • nazwa kraju w którym jest zarejestrowana firma
  • nazwa województwa (według nowego podziału administracyjnego)
  • nazwa firmy
  • nazwa działu lub sekcji firmy (opcjonalnie)
  • nazwa domeny (np. www.domena.pl)

 7. Jezeli serwer SSL bedzie utrzymywany poza serwerami CETI

  • Certificate Signing Request (CSR) - instrukcja generowania pliku CSR dla popularnych platform znajduje sie na stronach Thawte.
  • pelna nazwa i wersja oprogramowania obslugujacego SSL

Uwaga: bardzo ważne jest, by wszystkie nazwy były ze sobą zgodne. Brzmienie nazwy firmy z wyciągu z ewidencji musi być identyczne jak to podane w certyfikacie, tak samo adresy i inne dane. Numery telefonu firmy ubiegajacej sie o certyfikat musza byc zgodne z numerami dostepnymi w publicznych katalogach (Polskie Ksiazki Telefoniczne / Polish Yellow Pages).


CENA

Usługa Abonament
kwartalny
Abonament
półroczny
Abonament
roczny
Abonament
dwuletni
Serwer SSL z certyfikatem CETI 49,20 zł 86,10 zł 147,60 zł 221,40 zł
Certyfikat SSL Thawte - - 1033,20 zł 1808,10 zł
Certyfikat SSL RapidSSL - - 196,80 zł 344,40 zł
Podane ceny zawierają 23% VATCopyright 1999-2022 CETI s.c.